Επιστροφή στις νίκες για τη Λάτσιο | Σκόραρε και μοίρασε ασίστ ο Κυριακόπουλος στην ισοπαλία της Μόντσα

Λάτσιο – Τζένοα 3-0

Η Λάτσιο πανηγύρισε πολύτιμη εντός έδρας νίκη με “χρυσό” σκόρερ τον Νόσλιν στο 21΄. Ο Πέντρο στο 86΄ πέτυχε δεύτερο τέρμα για την ομάδα του, ο Βετσίνο σκόραρε στις καθυστερήσεις για το τελικό 3-0 και έδωσε το “τρίποντο” στους Ρωμαίους, ανεβάζοντας τους στην πέμπτη θέση του ιταλικού πρωταθλήματος με 16 βαθμούς. Η Τζένοα παρέμεινε στις χαμηλές θέσεις της βαθμολογίας (18η θέση) με μόλις έξι βαθμούς στη συγκομιδή της.

Μόντσα – Βενέτσια 2-2

Η ομάδα της Βενετίας κατάφερε να ανοίξει στο 15΄ με τον Έλερτσον να σκοράρει με όμορφο τελειώμα. Η Μόντσα κατάφερε να φέρει το παιχνίδι στα ίσα με τον δικό μας Γιώργο Κυριακόπουλο στο 23΄ να πιάνει το δυνατό σουτ για το 1-1. Η Βενέτσια στο 39΄ κατάφερε να πάρει ξανά τα ηνία της αναμέτρησης με τον Σβομπόντα να σκοράρει με καρφωτή κεφαλιά. Πέντε λεπτά μετά οι γηπεδούχοι έφεραν ξανά το ματς στην ισοπαλία με τον Τζούριτς να εκμεταλλεύεται την ασίστ του Κυριακόπουλου για το 2-2. Στο 80ο λεπτό του αγώνα η Μόντσα έμεινε με παίκτη λιγότερο λόγω της αποβολής με δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Μπόντο για χτύπημα σε αντίπαλο.