Σπουδαία “διπλά” για Νίκη Βόλου και Καλαμάτα | Ο Παναργειακός “λύγισε” το μαχητικό Αιγάλεω

Εθνικός Νέου Κεραμιδίου – Νίκη Βόλου 0-2

Οι Βολιώτες κατάφεραν να φύγουν με το διπλό από την Πιερία, πραγματοποιώντας μεστή εμφάνιση και στα δύο ημίχρονα. Η Νίκη Βόλου κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 10ο λεπτό της αναμέτρησης με όμορφο τελείωμα του Αρίας για το 1-0. Οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν ακόμη περισσότερο την απόδοση τους και “κλείδωσαν” τη νίκη στο δεύτερο μέρος με σουτ του Σαποβάλοβ.

Παναργειακός (Βαζάκας): Καραργύρης, Καρυπίδης (28′ Καμγκά), Καρέλης, Σάαντο, Ροκάι, Τσάνι, Λύγκας (62′ Τσιράκης), Κωστίκα (46′ Λαουκζέμις), Τσιώλης, Καμπράν, Ντιαλό (62′ Σουντουρά).

Αιγάλεω (Χαραλαμπίδης): Κυρίτσης, Καρρίκι, Καρβούνης (59′ Ζούνης), Βάρκας, Ευαγγέλου, Ζιούλης, Τάμπας (64′ Βοριαζίδης), Κωστόπουλος (75′ Δρίτσας), Μπάμπης, Τσούκαλος (46′ Νίκολλι), Ουνγιαλίδης (75′ Τάτσης).

Παναργειακός – Αιγάλεω 1-0

Οι Αργίτες του Γιώργου Βαζάκα πανηγύρισαν σπουδαία εντός έδρας νίκη κόντρα στο “Σίτι” και με “χρυσό” σκόρερ των Άρμπερ Τσάνι στο 70ο λεπτό της αναμέτρησης με εκπληκτική απευθείας εκτέλεση φάουλ, πήρε το πολύτιμο “τρίποντο” και ανέβηκε στην 4η θέση της βαθμολογίας με 9 βαθμούς.

(INTIME)

Ηλιούπολη – Καλαμάτα 0-2

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Μορέιρα η “Μαύρη Θύελλα” κατάφερε να πανηγυρίσει την εκτός έδρας νίκη απέναντι στην ομάδα των νοτίων προαστίων. Η Καλαματά “χτύπησε” δύο φορές πριν την ανάπαυλα του ημιχρόνου, αρχικά στο 40΄ με το δυνατό σουτ του Μορέιρα να νικά τον Ντόκιτς, ενώ στις καθυστερήσεις του πρώτους μέρους ο ίδιος ποδοσφαιριστής σημείωσε και το δεύτερο τέρμα των φιλοξενούμενων, στο νικηφόρο ντεμπούτο του Δημήτρη Σπανού στον πάγκο της ομάδας.

Ηλιούπολη (Γράφας): Ντόκιτς, Φουρλάνος, Μαριάνοβιτς (77′ Πατάπης), Καρανίκας, Μαΐδανός, Βασιλούδης (29′ λ.τ Μάνος), Θωμαΐδης (77′ Λάμσε), Σερπέζης (77′ Μλαντένοβιτς), Μαυριάς, Αλμέιδα (60′ Ενομό), Αλεξόπουλος.

Καλαμάτα (Σπανός): Κότσαρης, Ουές (77′ Βασιλαντωνόπουλος), Βαλεριάνος, Στρούγγης, Πίρινεν, Μουστακόπουλος, Μορέιρα, Μόρσεϊ (68′ Ντιγκινί), Παμλίδης, Αλγκαρανάς (77′ Μπαράλες), Αναστασόπουλος.

Αναλυτικά το πρόγραμμα και τα αποτελέσματα της 6ης αγωνιστικής της Super League 2: